העוקץ

טיפוגרפיה

מדינת היהודים, מודל 2004

בנימין זאב הרצל, חוזה המדינה ואחד האינטלקטואלים היהודים המפורסמים ביותר בהסטוריה, הביע ספק בספרו "מדינת היהודים" על אפשרותה של השפה העברית להיות שפתם של אזרחי המדינה העתידית - "מי מאתנו יודע עברית במידה מספקת כדי לבקש בשפה זו כרטיס רכבת?"

אחד ממפתחי הגופנים הגדולים של ימינו

אכן, את מפעל השפה העברית מתאים יותר לזקוף לזכותו של בן-יהודה, אך הזדמנות כגון זו שניתנה בידינו היום - 100 שנה למותו של ד"ר "אם תרצו, אין זו אגדה" - ולהביא לידיעתכם כמה אתרים מעניינים מהרשת הישראלית, כמו אתר משחקי מילים, שהוא בלוג מעניין מאוד, מאת חגית רוזנס ("מתרגמת מתל-אביב"), בכל מה שקשור בשפה ובתרגום, ומתוכו גם הגעתי לקישור לגרסה הדיגיטלית של ספיישל "מצב העברית" ב"הארץ", מוסף שנמצא אצלי במגירה עד היום מכיוון שבסופו תמצאו אייטם חמוד ביותר על כמה ממעצבי הפונטים הדגולים של ימינו.

אם בבלוגים עסקינן, אז כבר ממזמן אני רוצה להזכיר את היוזמה הברוכה של הוצאות כנרת זמורה-ביתן דביר וכו' בדמות אתר חדשות מעניין בעריכת איוי לרר. ואם זה לא מספיק לכם - ברק פלורסהיים פתח היום מחדש את שערי האתר הישן שלו, ומבטיח להמשיך ולעדכן מנקודה זו ואילך. גלישה נעימה.

חדשות ועדכונים מתאריך 28 יוני 2004, 19:07 | להוספת סיג ושיח

מי הוא האיש שבתמונה אם אפשר לשאול ?

מאת ליאור ארביב בתאריך 24 יולי 2004, 13:11

ינק יונטף - האיש והאגדה!

מאת אלמוני/ת בתאריך 27 יולי 2004, 16:52

אממ... מנהל אתר יקר, אני לא ממש מבין מה הקשר של הקישור אליו מובילות צמד המילים 'משחק מילים' לשאר הפוסט, אבל יש לי הרגשה שמדובר בלינק שבור.

מאת רועי בתאריך 19 אפריל 2010, 01:27

הוספת תגובה


אנא לחצו על הכפתור פעם אחת בלבד, תודה!