העוקץ

טיפוגרפיה

פונטף

האתר של ינק יונטף נפתח רשמית לפני כשבועיים, זו הזדמנות מצוינת ללמוד על אחד מהיוצרים המרתקים ביותר בתחום הטיפוגרפיה העברית כיום. יונטף, שראיון שערכתי עימו התפרסם בקונספציה לפני כשנתיים (ובאתר זה נמצא גם תרגום לאנגלית של אותו ראיון), מציע מבחר פונטים שחלקם נמצאים בשימוש שנים רבות בשוק הישראלי, אך לא היו נגישים לרוב המעצבים הגרפיים משום שאינם נמכרים ע"י חברות הפונטים הגדולות והמוכרות יותר בארץ.

האתר עוצב ע"י סטודיו שועל, והטקסטים המתארים את הפונטים נכתבו ע"י יהודה חופשי. בין היתר אפשר להתנסות ולקרוא על משפחות פונטים מאוד מוכרות כמו "אריקה סנס", "היציאה הבאה" ו"מארגן", וכמו כן על פונטים חדשים יותר כגון "מיתר" שעוצב עבור מיצב המוצג במוזיאון "יד ושם" המחודש, ומשפחת "פודי" שעוצבה עבור מגזין "על השולחן". לכל פונט מצורפות גם דוגמאות "חיות" משימושים שונים שלהם בשוק, ובגלריית האתר ניתן למצוא תמונות של שלטים מיוחדים ומקרים טיפוגרפיים אירעיים שצילם יונטף במקומות שונים בעולם. משפחה חדשה של פונטים בשם "אליאס" מוצעת חינם עם כל רכישה - זהו פונט "פיקסלי" המיועד לעיצוב אתרים ומותאם לתצוגה אופטימלית על גבי מסך.

האתר החדש הוא אבן דרך משמעותית מבחינת שיווק פונטים בארץ - לראשונה אפשר להיכנס לעומקה של כל אות, להבין את ה"סיפור" מאחוריה ולשקול רכישה באופן רציני. כולי תקווה שעליית הרף הזו תגרום לשדרוג אתרים נוספים של יוצרים אחרים, ואולי אף לכניסה של מעצבים חדשים לתחום. מומלץ גם למי שלא מתעניין ברכישת הפונטים.

חדשות ועדכונים מתאריך 18 מרץ 2005, 01:01 | להוספת תגובות

אתר נפלא ומעניין, מעצב מזהיר. אני מאחל לו הצלחה.

מאת yaronimus בתאריך 26 מרץ 2005, 02:03

אתר טוב... מעצב מצויין... ופונטים אדירים.
יונטף הוא אחד מהטיפוגרפים הגדולים של הארץ.

מאת סֵג-אַן (אתר) בתאריך 29 מרץ 2005, 00:44

ונאמר אמן

מאת שחר בתאריך 08 אפריל 2005, 00:57

הוספת תגובה


אנא לחצו על הכפתור פעם אחת בלבד, תודה!