העוקץ

טיפוגרפיה

טיפוגרפיה על קצה המזלג

המזלג

בחודש האחרון נקרתה בפני ההזדמנות לעבד מדריך ישן שכתבתי בנושא טיפוגרפיה ברשת ולחדש אותו עבור הקהל המקצועי של היום. המאמר התפרסם היום כפוסט בבלוג העיצוב המזלג של רונן ברלינר. אני מודה לו על ההצעה לכתוב את המדריך ועל הערותיו הבונות במשך הכתיבה. את הפוסט במלואו ניתן לקרוא בבלוג המזלג.

בהזדמנות זו אכתוב על כמה פרויקטים נוספים בהם אני נוטל חלק:

אנטייטלד

פרויקט אנטייטלד של אברהם קורנפלד וטליה זליגמן מורכב מקבוצת יוצרים, "חושבים" ו"עושים" להגדרתם של יוזמיו, ומתפקד כגלריה הולכת ומתעדכנת של צילום וציור, וכארסנל מאמרים בנושאי עיצוב ואמנות במובנים שונים ומנקודות מבט שונות. הפרויקט נמצא בשלבי הגדרה, ומרתק לראות כיצד הדינמיקה בין חברי הקבוצה, שזכיתי להימנות בין חבריה, מתגבשת לאיטה.

reDesign

reDesign הוא בלוג-מגזין עיצוב בחסות מטבחי רגבה. על אף הקשר המסחרי, מערכת האתר מתפקדת באופן עצמאי לחלוטין, ומביאה המלצות שלעתים קרובות לא מכילות ולו מטבח אחד... כאחד מחברי המערכת, אני כותב וממליץ על אתרים מעניינים, מוצרים חדשים ותערוכות שוות בנושאי עיצוב גרפי, עיצוב מוצר, אינטראקטיב ועוד. המגזין מעוצב ע"י אמיתי גלעד, ומופעל ע"י חברת פילטרנט.

Direct Brand Networking

Direct Brand Networking הוא הבלוג של חברי פילטרנט, החברה בה אני עובד. אנחנו עוסקים בסוגים שונים של פרויקטי תוכן וקהילה עבור חברות וארגונים שונים - בין היתר רגבה, עבורם אנו מפעילים את reDesign וקק"ל - שאיתם אנו מנהלים את e-ירוק, קהילת מטיילים הכוללת מגזין, ניוזלטרים, אירועים בשטח, נוכחויות ברשתות חברתיות ועוד. בבלוג אנחנו כותבים על כל מה שמעניין אותנו - בין אם זה קשור לשיווק באינטרנט, מדיה חברתית, וגם על אמנות, סרטים, מופעים, או דעות שיש לנו בנושאים אקטואליים שונים.

הצ'וג

הצ'וג/החוג היא קבוצת יוצרים קטנה הנפגשת מדי שבועיים ליצירה משותפת בלתי-אמצעית. חברי הקבוצה הם המשתתפים וגם המנחים, והיצירה היא חופשית ונטולת ביקורת (אם כי מביקורת עצמית קשה להשתחרר...). בבלוג הקבוצה יש מבחר עבודות מתוך מפגשי הצ'וג.

אזכיר גם את קומונת הטיפוגרפיה והפונטים בתפוז, שם תוכלו לשאול שאלות ולקבל תשובות בנושאים שונים הקשורים לטיפוגרפיה עברית ובכלל. אתר זה ימשיך להתעדכן בתכיפויות שונות, ובקרוב גם יקבל מראה חדש - לאחר שהעיצוב הנוכחי קיים כבר למעלה מחמש שנים. תודה על הקריאה.

חדשות ועדכונים מתאריך 06 דצמבר 2009, 20:04 | להוספת תגובות

לא הבנתי כלום

מאת עדן בתאריך 31 דצמבר 2009, 14:05

הוספת תגובה


אנא לחצו על הכפתור פעם אחת בלבד, תודה!