העוקץ

טיפוגרפיה

כסף קטן

שני ש''ח, 2007

כניסתו למחזור של מטבע שני השקלים החדש היא הזדמנות מצוינת להסתכל לרגע על הכסף שלנו, הנמצא בכיסינו רוב הזמן (בכמות ובמגוון משתנה).
השטרות והמטבעות שלנו הן יצירות טיפוגרפיות מורכבות, שההערכה שלנו אותן היא הרבה מעבר להערכה אמנותית. הערך הממשי שלהם גורם לנו להעריך את מטבע ה-10 ש"ח, המורכב משתי מתכות, המשדר מודרניות ויוקרה, הקיים בכמויות קטנות יחסית, יותר מאשר את מטבע 10 האגורות הפשוט והמצוי, ששוויו קטן פי מאה משוויו של הראשון.

לחצו כאן להמשך

לינקבוע | טיפוגרפיה מתאריך 24 נובמבר 2007, 03:06 | עודף (20)

השראה מכאן ומכאן

השקתו של אתר ה-Khatt Foundation לטיפוגרפיה ערבית והסימפוזיון הראשון של הקרן בנושא, חושפים בפני העולם מציאות גרפית-ערבית עשירה, שבדרך-כלל מי שלא חי אותה מקבל ממנה בנתחים קטנים, בדמות אתרים אזוטריים או ספרים שיוצאים מדי פעם. בדף המסביר אודות הקרן, מצוין חד-משמעית שמטרתה העליונה היא לספק תשתית לדיאלוג בין תרבויות המערב ומדינות ערב, לקרב בין שתי התרבויות ובתקווה גם לחסל כמה מיתוסים ודעות קדומות בדרך.

הפונט Fedra מול גירסתו הערבית

כקורא עברית, מעל לכל רחשי הכבוד שעולים בי למראה אתר כזה, צפות בי תחושות של קנאה. הפרויקט שברצוני להתמקד בו, הנקרא Typographic Matchmaking, הוא לא רק אבן-דרך משמעותית בהתקדמות הטיפוגרפית שחלה בעיצוב הגרפי הערבי, אלא גם מודל לחיקוי עבור שפות אחרות הסובלות מקיפוח בין-לאומי.

לחצו כאן להמשך

לינקבוע | אותיות מתאריך 26 אוגוסט 2007, 04:33 | תגובות (4)

התמצאות בבצלאל 2007

הקפטריה

לאחר תקופת עבודה ארוכה על שילוט תערוכת סוף השנה של בצלאל, אני מנצל את ההזדמנות כדי לכתוב על הפרוייקט שנעשה ועל תובנות שאפשר לחלץ ממנו. שילוט בנין האקדמיה אינה עבודה קלה גם כשלא מדובר בתערוכת בוגרים, והבחירה לתת את העבודה בידי סטודנטים הלומדים בה מדי יום - אלה שנאלצים לתעות ולתהות בשלל פרוזדוריה וקומותיה - הוכחה כמתאימה. מלבד ההיכרות האינטימית עם הבנין, היתה זו חוויה חינוכית מדרגה ראשונה, שהפגישה אותנו עם כל שלבי התכנון וההפקה, ממציאת הקונספט עד להדבקת אחרון הטפטים הצבעוניים. על צוות העיצוב בשלב הקונספט נמנו רוני גרבורג, אמיר קריצ'מן, שרון עצמון, יעל הלפרן, עדי ורבין ואני, וצוות העיצוב השני בשלב הביצוע וההפקה כלל את יוסי אסולין, עודד קורח, מעין מלכה, אלעד פלק וליאורה זמלמן. את הפרויקט הנחה יהודה חופשי בשיתוף גילה קפלן.

לחצו כאן להמשך

לינקבוע | שילוט והתמצאות מתאריך 02 אוגוסט 2007, 01:56 | תגובות (10)

בינתיים...

...בינתיים, בזמן שהאתר נח על שמריו (ולא תופח), בזמן שהסטודנטים שובתים, בזמן שהמדינה מחפשת את עצמה בין וינוגרדים לבשארה, בזמן שכולנו צולים בטטות בל"ג בעומר, קבלו איתות קטן:

rujum

זה התחיל כרעיון של שניים מחברי כיתתי בבצלאל, התפתח וגדל לקבוצה של סטודנטים ואמנים שאוהבים וידאו ארט ורוצים להביא אותה לרחוב - ממש לרחוב. הפסטיבל הזה, שיתקיים באוגוסט השנה, יקרין יצירות וידאו ארט מכל העולם בקרנות רחוב ובמקומות ציבוריים שונים במרכז העיר ירושלים. אמנים מהארץ ומהעולם מוזמנים להשתתף - בקרו באתר הפסטיבל כדי ללמוד עוד על האירוע עצמו ועל פרטי ההתקשרות.

ומה באשר לאתר זה? אל דאגה, בקרוב תתחדש הפעילות והפעם, בתקווה, זה יחזיק מעמד יותר זמן. חג שמח.

לינקבוע | חדשות ועדכונים מתאריך 03 מאי 2007, 04:21 | תגובות (1)

כמה דברים שקורים

בדיוק ברגע שאני טס לחו"ל מחליטים לעשות פה כמה דברים מעניינים... אוף!

אחד מהם הוא פרויקט הפונט העברי של Yitz Wolf, עם מתנדבים מכל חלקי הארץ והעולם שלוקחים חלק בעיצוב אות אחת מתוך פונט שלם.

עוד פרויקט מעניין הוא תערוכת הסימניות של נתן פיין, גם כאן יש השתתפות בינלאומית של הרבה אנשים מוכשרים (ויקירי האתר). נודע לי שהאירוע בתל אביב התקיים כבר, וכעת התערוכה מחפשת מקום בירושלים.

לינקבוע | חדשות ועדכונים מתאריך 16 ספטמבר 2006, 00:39 | תגובות (3)